Книжкові виставки, огляди літератури

29 вересня - 150 років від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського (1866 - 1934), українського історика, письменника, громадського і політичного діяча

Огляд літератури "Історик та історія. Роль М. Грушевського в українському державотворенні".

Download
Михайло Грушевський.pdf
Adobe Acrobat Document 1.0 MB


15 липня - 410 років від дня народження Рембрандта Гарменсона ван Рейна (1606—1669), нідерландського художника, офортиста доби бароко

  Творчість цього художника стала вершиною голландського реалізму, підсумком живописних досягнень голландської культури ХVІІ ст.

    Рембрандт пережив смерть своїх дітей і дружини,  банкрутство і багато інших нещасть, але при цьому продовжував створювати справжні шедеври.

   Художник підняв образотворче мистецтво на нову ступінь, збагативши його небувалою життєвістю і психологічною глибиною.

   Картини Рембрандта вже в наш час неодноразово зазнавали нападок вандалів. Наприклад, всесвітньо відомий шедевр «Нічний дозор» був пошкоджений декілька разів. А полотно «Даная» після руйнування у 1985 році реставрувалось 12 років.     

 

   За все життя Рембрандт написав понад 400 картин, майже 300 гравюр і близько двох тисяч малюнків. З них близько шістдесяти — автопортрети. 


15 травня - 125 років від дня народження Михайла Афанасійовича Булгакова (1891—1940), російського, українського письменника, драматурга, уродженця м. Києва


9 травня -  День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

  22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення.  З нагоди Дня Перемоги в  центральній міській  бібліотеці експонується  історичний пазл «Україна пам’ятає, світ визнає» , на якому  представлені кращі книги воєнної тематики. Матеріали розкривають історичну правду про трагічні дні війни, змальовують образи учасників воєнних дій.  Основна мета історичного пазлу – показати відвідувачам, якою великою ціною нашому народу дісталася Перемога і ще раз нагадати , що цей всесвітньо-історичний подвиг не згасне у віках, він назавжди залишиться у вдячній пам`яті людства.

 

    Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни.


26 квітня - 30 років від  Дня Чорнобильської трагедії


17 березня - 160 років від дня народження Михайла Олександровича Врубеля (1856—1910), українського і російського живописця

                                                                                                                                          Как хорош, однако же, Киев!

   Доля М. Врубеля тісно переплетена з трьома українськими містами – Одесою, Харковом і Києвом. Саме на українській землі сформувався творчий метод Врубеля, народилась його блискуча техніка художника-монументаліста й фантастичного, неперевершеного колориста. В Києві художник зустрів своє перше кохання, тут пізнав злети визнання і гіркоту непорозуміння, тут пережив трагедію втрати єдиної дитини. Вінцем усіх київських творів майстра, поза сумнівом, є монументальні розписи й ікони одного з найтаємничіших і найпрекрасніших прадавніх храмів Києва – Кирилівського собору. 


9 березня - 202 роки від дня народження Т.Г. Шевченка


3 березня - Всесвітній день письменника

     Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році.

     Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисовці, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в даному випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.

 Це – міжнародне об’єднання письменників, яке, як зазначено в Хартії ПЕН-клубу, „виступає на захист принципів свободи інформації всередині кожної країни і між всіма країнами. Його члени зобов’язуються виступати проти придушення свободи слова в будь-якій її формі в тих країнах і суспільствах, до яких вони належать, а також в усьому світі, коли це можливо".


20 лютого ми відзначаємо День пам'яті Героїв Революції Гідності

 

   Уже два роки Україна живе іншим життям, іншими цінностями після тих подій, які розділили історію нашої країни на «до і після». Близько двох тисяч осіб вийшло на Майдан Незалежності з акцією протесту, після оприлюднення урядом Азарова рішення щодо призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС. Високу ціну заплатила Україна за свій європейський вимір на Майдані. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молоді, ті, хто лише починав жити. Відтоді загиблих учасників акції протесту стали називати Небесна сотня. Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави.

 

    До дня вшанування трагічних подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року в читальному залі організована книжково-ілюстративна виставка  «За честь, за волю, за українську долю!» 


Книжкова поличка до ювілею Валер'яна Підмогильного


27 січня - 125 років з дня народження Павла Григоровича Тичини (1891 - 1967), відомого українського поета і громадського діяча

    Відзначаючи 125-річницю від дня народження П. Г. Тичини, ми маємо можливість ще раз звернутися до геніальної особистості державного та громадського діяча, академіка АН УРСР, талановитого поета-модерніста, який зробив значний вклад у розвиток української літератури першої половини ХХ ст. З метою вшанування пам'яті Павла Григоровича оформлена книжкова виставка «Грані великого таланту»,  присвячена життю та творчості великого поета.


Книжкова виставка до Дня соборності України 

    Виставка присвячена Дню Соборності України, який щорічно відзначається 22 січня. Саме з цієї нагоди для широкого кола читачів, яким не байдужа історія рідної держави, співробітники бібліотеки підготували цікаву добірку історичної літератури. На виставці експонуються такі видання: «Минуле України: відновлені сторінки», «Україна від епохи УНР до початку ХХІ століття», Сергієнко П.П. «Соборна Україна: від ідеї до життя», «Державотворчий потенціал Української соборності», Мазепа І.П. «Україна в огні й бурі революції 1917-1921», Солдатенко В.Ф. «Україна в революційну добу», Дмитрук В.Д. «Вони боролися за волю України» та ін. Крім цієї літератури фонд бібліотеки містить велику кількість книг по історії України.