Література про наш край. Твори місцевих письменників.

Фонд краєзнавчої літератури поповнився такими документами:

 

Махорін, Геннадій. Саюк, Іван. Книга рекордів та досягнень Житомирщини / Г.Л. Махорін, І.В. Саюк. – Житомир: Котвицький В.Б., 2015. – 64 с.

 

   В книзі наводяться факти, які підкреслюють унікальність нашого краю, рідної Житомирщини – природи, багатств корисних копалин, а головне – видатних досягнень наших земляків. Книга покликана привернути увагу корінних мешканців до славного минулого нашого краю, посилити зацікавленість гостей і туристів цікавинками Житомирщини. Книга призначена широкому колу читачів. 

 Савченко, Микола. Савченко, Володимир. Голос Березолівця та його Відлуння. Спогади актора театру Леся Курбаса «Березіль» та розповідь сучасного автора про діяльність акторів та режисерів провідних театрів України за період 1930 – 2010 років. / М.В. Савченко, В.З. Савченко. -  Житомир : Вид. О.О. Євенок, 2015. – 368 с.

  Спогади, роздуми Савченка Миколи Васильовича, актора Курбасівського театру «Березіль» в контексті буремних в Україні 1920 – 1924 років. Саме тоді в Києві геніальний режисер і актор Лесь Курбас створив «Молодий театр», реформувавши його згодом у Мистецьке обєднання «Березіль». Цим було започатковано в Україні новітню школу акторської майстерності, режисури, драматургії, співзвучну прогресивним здобуткам європейського театру.

   В другій частині книги Савченко В.З. (племінник М.В. Савченко) розповідає про повоєнні роки діяльності Харківського академічного українського драматичного театру М. Т.Г. Шевченка, в якому Микола Васильович працював продовж сорока років. 

  Книга може бути корисною для акторів, режисерів, студентів мистецьких вишів, а також для шанувальників театрального мистецтва.

 Тет-А-Тетерів. Літературний альманах. Книга четверта / Автор-упоряд. М.П. Пасічник. – Житомир: ПП «Рута», 2015. – 208 с.

   Четвертий випуск альманаху «Тет-А-Тетерів» присвячений 50-річчю Житомирської обласної організації НСПУ. З його сторінок постає наш творчий колектив в іменах і творах, читач – а це передусім вчителі-філологи, викладачі, учні та студенти, любителі красного письменства – зможуть познайомитися тут з новими доробками усіх 27 членів ЖОО НСПУ.

 

  

 Пасічник,  Михайло. У вільх цих кров моєї групи. Лірика /  М.П. Пасічник. – Житомир : Вид. Євенок О.О., 2015. – 296 с.

    Глибока і кровна спорідненість автора з дорогим серцю краєм, який народив його і поставив на ноги, дав путівку в життя і літературу, прозоро закодована уже в самій назві книги. 

 

 

 

 

 Цимбалюк, Григорій. Жорства. Побіжні замітки на полях життя / Г.М. Цимбалюк. – Житомир: Вид. О.О.Євенок, 2015. – 368 с.

    Це – щоденникові записи, роздуми про літературу, письменницькі візії про літературне середовище і політичну ситуацію в країні. Все непересічне, глибоке, пропущуне крізь душу і зігріте теплом любові, все виказує справжній талант і болючу зажуреність в день сьогоднішній. Г. Цимбалюк вміє заінтригувати читача, зачепити цікавими фактами, змусити дочитати написане до кінця, що вдається не кожному письменникові.

 


Мокрицький, Георгій. Цікава Житомирщина : Ілюстрована туристична енциклопедія (чотири тисячі пам’ятників, будівель, парків та інших визначних і цікавих місць області). – У 4-х т. – Т. 2. – Житомир : Вид-во «Волинь», 2014. – 384 с. – 791 іл.

   В другий том увійшли відомості про 6 районів Житомирської області: Лугинський, Любарський, Малинський, Народицький, Новоград-Волинський та Овруцький. Книга, з одного боку, видання просвітницьке, популярне, довідкове. А з іншого – результат великої дослідницької роботи. Причому, не тільки в архівах і бібліотеках, а перш за все – вивчення усіх визначних, цікавих об’ектів на місцях, їх фотографування, запис інформації з вуст місцевих жителів під час експедиційних поїздок по всіх районах Житомирської області.

Книга створена для туристів і гостей краю, а тому на її сторінках є лише ті об'єкти, що можна побачити.


Письменники Житомирщини. Книга 2 / Автор-упорядник Михайло Пасічник. – Житомир : ПП «Рута», 2014. – 360 с.

    Друга книга видання «Письменники Житомирщини» обєднала розповіді про письменників, які народились на Житомирщині, але в силу різних обставин живуть і творять в інших областях України.

   Обидві книги формувалися з проекцією на вивчення теми «Література рідного краю» у школах та інших навчальних закладах.


Бойко, Лариса. Грає сонце на струні:  музично-поетичні мініатюри за мотивами картин Юрія Камишного- / Л. Бойко. – Житомир: «Полісся», 2014. – 68 с.

   Збірка музично-поетичних мініатюр за мотивами картин художника Юрія Камишного. Це спроба поєднати різні види мистецтва: музику, живопис та поезію. Такі композиції, як «Де живе художник», «Портрет», «Земля і небо», «Котиться літо», «Голос трави», «В краю лілей» написані безпосередньо під враженням від полотен художника, інші – стали співзвучними з глибоким та філософським змістом його картин.

    Книга адресована широкому колу поціновувачів мистецтва.Трудові Золоті Зірки Полісся. Нариси про Героїв Соціалістичної праці, повних кавалерів ордена Трудової слави та Героїв України на Житомирщині. – Житомир : «Полісся», 2014. – 212 с.

   У цій книзі зібрано статті і нариси про героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, повних кавалерів ордена Трудової Слави нашого краю. Розповідається, зокрема. Про те. Що конкретно зробили люди, удостоєні цих нагород для країни та для свого народу.

    У золотому сузір’ї героїв нашого Полісся віддзеркалюється ціла епоха радянської доби – епохи небаченого масового трудового ентузіазму, безкорисної праці заради високої мети.
Шинкарук, Володимир. Якщо ми любимо. Вибране / В. Шинкарук. – Житомир : «Полісся», 2014. – 316 с.   

   В книзі представлені як нові, так і раніше опубліковані прозові твори Володимира Шинкарука : роман «Тренер», ліричні та іронічні оповідання.

 Дорогами Павла Аполлоновича Тутковского. Путешествия по Славечанско-Овручскому кряжу: подарочное издание к 155-летию со дня рождения академика П.А. Тутковского / авторы проекта Деревская Е.И., Коженевский С.Р. – Киев: ООО «Водоспад», 2013. – 216 с.

   Славечанско-Овручский кряж находится в Украинском Полесье северной части Украины. Он расположен в пределах Коростенского Плутона Украинского щита, про геологическое строение которого до сих пор спорят ученые. 


   Именно этой территории посвятил более 30 лет своих исследований первый украинский академик П.А. Тутковский. Помимо изучения местонахождения природных каменных строительных материалов, ученый большое внимание уделял водным ресурсам. Уже тогда он назвал Полесье «резервуаром чистой воды Украины». Результатом его многолетних исследований стали две фундаментальные работы, которые представлены в этой книге. 

У подножия Славечанско-Овручского кряжа. Реки Жерев и Уж: к 155-летию со дня рождения академика П.А. Тутковского / авторы проекта Деревская Е.И., Коженевский С.Р. – Киев: ООО «Водоспад», 2014. – 156 с.  

   Это вторая книга из запланированного авторами ряда изданий в рамках «Сохранение национального научного наследия», которые посвящены 155-летию со дня рождения академика П.А. Тутковского.   


   Украинское Полесье – прекрасный край, «легендарная страна», которая благодаря своему геологическому строению, обилию лесов, рек и озер, природным богатствам – по праву может называться «жемчужиной» Украины. 

 В книге представлены две работы П.А. Тутковского из цикла его гидрогеологических публикаций, которые посвящены описанию природы и минеральных богатств вдоль побережья рек, протекающих у подножия Славечанско-Овручского кряжа.

 

Махорін Г.Л. Житомирській області – 75 років: етапи розвитку, видатні постаті і події / Г.Л. Махорін.  – Житомир: «Полісся», 2013. – 136 с.  

   У книзі на основі багатьох джерел, докладних статистичних даних розкривається розвиток Житомирської області у різні періоди. Виклад тексту має персоніфікований характер, у книзі згадуються тисячі імен людей, які у ту чи іншу епоху відзначалися своїми досягненнями і здобутками. У книзі вміщено багато рідкісних фотографій, які ілюструють різнопланове життя населення Житомирської області протягом її 75-річної історії. Видання призначене учням, студентам, учителям, усім, хто цікавиться історією рідного краю.Щерба С.П. Козацтво Волині-Житомирщини. Нариси історії  / С.П. Щерба, Г.Л. Махорін, П.І. Натикач, С.К. Васильчук. – Житомир: «Полісся», 2013. – 192 с.

  В книзі йдеться про особливості суспільного розвитку західного регіону України в ХІІІ – ХІХ ст., про особливості становлення й розвитку в ньому козацтва та його участь у суспільних процесах, зокрема в розвязанні військово-політичних конфліктів. Розглядається й процес виникнення та діяльність козацтва в нову добу.

Розрахована на широкий загал читачів.

 

 

Стрільчук А.П. Адмірал зі Смолки. Художньо-документальна повість / А.П. Стрільчук.  – Житомир: «Полісся», 2013. – 216 с.

   Художньо-документальна повість журналіста А.П. Стрільчука – розповідь про легендарну людину, славного сина житомирського Полісся Гордія Левченка.

   Народившись у поліській глибинці – селі Дубрівка Баранівського району, в бідній селянській родині, Гордій Іванович своє життя пов’язав зі служінням Батьківщині. Від юнги до адмірала – на цьому шляху було багато випробувань, були злети і падіння, цікаві зустрічі з такими особистостями як Тухачевський, Жуков, Сталін, Берія, Кулик, Молотов, Калінін, багатьма воєначальниками Англії, США, Німеччини…Він став свідком і учасником багатьох історичних подій. У книзі чимало документів, які було розсекречено нещодавно.  

 

Кремінь М.А. Історія спорту Баранівського району / М.А. Кремінь. – Житомир: «Полісся», 2013. – 268 с.

   В основі книги лягли найвідоміші сторінки з історії спорту в Баранівському районі за останні 80 років ХХ та початку ХХІ ст. Варто сподіватись, що дане видання послужить справі фізичного виховання та сприятиме масовості й підвищенню спортивної майстерності молоді.

 

 

 

 


Ткаченко Г.М. Та, що живе в променях. Повість. Нариси / Г.М. Ткаченко. – Житомир: «Полісся», 2013. – 156 с.

   Наше життя без кохання – сіре, нудне й безбарвне. Ому щасливий той, хто купається в його сонячних променях. Повість Григорія Ткаченка «Та, що живе в променях» розповідає про долю молодого подружжя на тлі реформованого селища та його людей. Справжній поліський колоритний букет пристрастей ліг в основу нового сучасного твору.

 

 
Шевчук А. О. Житомирські етюди. Зібрані твори / А.О. Шевчук. – Житомир: ПП «Рута», 2013. – 624 с.

   В книзі письменника-дисидента Анатолія Шевчука розкривається дух українського життя радянської епохи. «Житомирські етюди» мали вийти ще в 70-ті роки, але цьому завадили спецслужби СРСР.  Попри все, книга не перестає бути актуальною як достовірний історично-художній твір.


Древа Звана. Виласкавиці Волхвині. Вірші, легенди, оповідання. – Житомир : ФОП «Євенок О.О.», 2014. – 296 С.

 

    В книзі представлено в поетичній та прозовій формі прадавня українська національна культура, магія, філософія оріїв-українців.

 

 

 

 

 

 Хомич Н. Пространство «Х» или территория лжи / Н. Хомич. – К. : «Журнал «Радуга»», 2013. – 240 с.

 

   Герои романа – наши современники, которые пытаются докопаться до истины прошлого. Перед нами встают тайны Киевской Руси ХІ века. Захватывающий и динамичный сюжет, ярко и живо описанные исторические события будут держать читателя в напряжении до самой последней строки.


Кириченко Б.Й. Конспект для онуків. – К. : Синопсис, 2011. – 240 с. : іл.

  Сюжетна канва книги відслідковує паралелі історичного розвитку англійців і українців. Автор намагається логічно пояснити, чому четверта частина населення Землі володіє англійською мовою, шанує англійську культуру і спосіб життя. Та розмірковує, як українцям виховувати і навчати дітей, щоб наша нація і держава скоріше ставали авторитетними у світовому співтоваристві.

 
Яценко В. Й. Володіння графа Уварова. – Новоград-Волинський : Вид-во «НОВОград», 2008. – 68 с.

    Могила Уварових. Саме навколо цього фамільного захоронення у Ємільчиному, колишній Межирічці Волинської губернії, і розгорнута документальна повість В.Й. Яценка, заслуженого журналіста України. Автор розповідає про період володарювання графа на території, яку йому було пожалувано царем Миколою Другим за заслуги перед Російською імперією.


Культурний простір Житомирщини-Волині ХІХ – ХХ ст. : Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції (24 квітня 2012 р., м. Житомир) / Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х тт. – Т. 1 – Житомир : Видавець М.Г. Косенко, 2012. – 372 с. : іл. – (Науковий збірник «Велика Волинь». Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. – Вип. 47).  

   Науковий збірник містить матеріали  всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції «Культурний простір Житомирщини-Волині ХІХ- ХХ ст.» 

   У першому томі друкуються наукові праці, присвячені видатним постатям, які вплинули чи впливають сьогодні на культурний простір Житомирщини та історичної Волині.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Культурний простір Житомирщини-Волині ХІХ – ХХ ст. : Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції (24 квітня 2012 р., м. Житомир) / Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х тт. – Т. 2 – Житомир : Видавець М.Г. Косенко, 2012. – 328 с. : іл. – (Науковий збірник «Велика Волинь». Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. – Вип. 47).  

   

У другому томі висвітлюються різні аспекти культурного життя Житомирщини та історичної Волині на освітянській ниві, публікуються етнографічні та фольклористичні студії краю. Окремі матеріали збірника присвячені загальним питанням краєзнавства України.

 

 


 


Житомирський вернісаж. Краса України. Житомирщина. –Житомир, 2012. – 84 с. 

 

Фотоальбом творів художників Житомирщини видано до 75-річчя від дня утворення Житомирської області.  


Весельська Н.М. Сторінки з історії нашого краю.

Нариси з краєзнавства. – Житомир: «Полісся», 2012. - 240 с. 

Ніна Михайлівна Весельська – автор ряду ілюстрованих книжок, більшість яких повязані з краєзнавством. За деякими її книгами проводились радіо- та телепередачі.

Про корисні копалини Волинського краю, осушенню боліт і видобуток руди, а ще – про перші вітки Південно-Західної залізниці автор розповідає на сторінках цієї книги.  


 Літопис житомирського футболу. – Житомир : «Полісся», 2012. – 504 с. : вкл. рос. мовою.

 

Книга присвячена 100-річчю житомирського футболу.

 У 1912 році відбувся перший футбольний матч у Житомирі, який розпочав відлік розвитку короля спорту у нашому краї.


 Яненко М.М. Спокій морю й не сниться. – Житомир : ПП «Рута», 2012. – 180 с.

 

Микола Яненко відомий в українській літературі як дитячий письменник-мариніст. Він справжній майстер цього жанру, про що свідчать високі літературні премії ім. Миколи Трублаїні, Лесі Українки та Василя Земляка. Від солдата до генерала. 70-річчю окремої гвардійської Рівненської, Новоград – Волинської орденів Червоного Прапора і Суворова механізованої бригади присвячується / Автор-упорядник В.З. Савицький. – Новоград – Волинський : НОВОград, 2012. – 80 с.

 

   У книзі розповідається про звитяжний бойовий шлях, сьогодення цього прославленого військового з’єднання, наводяться біографічні дані багатьох його колишніх і нинішніх солдатів, надстроковиків, прапорщиків, офіцерів, генералів.

 


Даник В.У. Зажинок незалежності. Поезії, усмішки, байки. – Житомир : ФОП «Євенок О.О.», 2012. – 216 с.

 

  Володимир Даник, наш відомий земляк, мав би сформуватися як гарний український лірик (про це свідчать його вірші про рідний край, природу, матір), але те становище, в якому опинилося українське суспільство, змушують його писати гумор і сатиру, беручи таким чином участь у громадсько-політичному житті країни. Його політичні памфлети гострі, дошкульні, прицільні.

 


Польські поселення Житомирщини : довід.- інформ. вид. / Ред.-упоряд. Ю.С. Кондратюк. – Житомир : Видавництво ПП Євенюк О.О., 2011. – 232 с.

   Інформаційно-довідкове видання «Польські поселення Житомирщини» є першою спробою репрезентації історії поселень польської національної меншини на території Житомирської області. У ньому подано коротку історичну та статистичну довідкову інформацію про ті населені пункти, де згідно перепису 1989 р., проживало польське населення. 


 

 


Челядіна С.О. Я – Ваша людина : літературний нарис / Вступ. ст. К.І. Пилипенко. – Новоград-Волинський: НОВОград, 2012. – 104 с.: іл.  

 

  Ця книга про життя і творчість самородка Поліського краю – Юрія Іванович Ковальського, письменника, журналіста.

  Автор звертає увагу на актуальність поетичної творчості в нашому сьогоденні, наводить конкретні приклади – відгуки сучасників Ковальського про його діяльність, важливість написаних ним творів для усіх читачів, зокрема для підростаючого покоління.


Памятки монументального мистецтва Житомирської області / Заг. редакція, ілюстрації, підготовка текстів Георгія Мокрицького / Матеріали до Зводу памяток історії та культури. – Житомир : Вид-во «Волинь», 2011. – 208 с. – 302 іл., 1 мал.

 

    З одного боку - це видання просвітницьке, популярне. Але з іншого – результат великої дослідницької роботи. Причому, не тільки в архівах і бібліотеках, а перш за все – вивчення пам’яток на місцях, їх фотографування, обмірювання.  


   Лише за останні роки науково-пошуковою групою на чолі з головним редактором цього видання здійснено кілька десятків експедиційних поїздок по всіх районах Житомирської області. В результаті виявлено чимало нових, а подекуди – унікальних памяток. Отож, на розсуд читача подаються 126 наукових ілюстрованих статей про досліджені памятки монументального мистецтва Житомирщини, що увійдуть, з часом до «Зводу памяток історії ц культури України».

 

Житомирщина мистецька: Ілюстрований альбом – довідник. Вип. 2 : Декоративно-прикладне мистецтво Житомирщини  / Автори-упорядники Юрій Кондратюк, Надія Сегеда. – Житомир, 2011. – 96 с.  

 

 Народне мистецтво Житомирської області розвивається на ґрунті кращих художніх традицій національної культури українського народу поліського краю. 


   Прямим продовженням розвитку цих традицій є творчість народних майстрів, які працюють у жанрах традиційного народного, сучасного декоративно-прикладного та аматорського образотворчого мистецтва. 

   В довіднику представлені кращі представники сучасного декоративно-прикладного мистецтва Житомирщини по окремих районах.  

 

  

 

  

  Зерниця (літературний альманах Звягельщини) / Упорядник В.А. Ксендзук, Л.В. Гембарська. - Новоград-Волинський: НОВОград, 2012. - 108 с.

 

  Шанувальникам поетичного слова рекомендуємо широко відомий літературний альманах Звягельщини «Зерниця», сьомий випуск. На розсуд читачів – твори Валентини Ксендзук, Сергія Пономаренка, Майї Заїки, Григорія Бондаренка, Олени Сидорчук, Володимира Даника, Ліни Наумець, Ніни Брайткрайц, Анатолія Клюска, Володимира Дідковського, Миколи Марусяка, Миколи Іванюка, Тетяни Козловой, Миколи Хомича.    

 

 

  Хомич Н.Х. Время : роман / Н.Х. Хомич; худож.-оформитель О.Н. Иванова. - Харьков: Фолио, 2012. - 350 с.

 

   Нова книга Миколи Хомича про час та кохання. Наш земляк, який зараз проживає в Києві, розмірковує про вічні цінності, про те, як особисті вчинки можуть вплинути на все життя людини.  

 

  

 

Таке не забувається : збірка спогадів / Упорядник Ж.І. Василенко. - Новоград-Волинський: НОВОград, 2012 - 44 с.

  Ця збірка спогадів дітей війни, підготовлена пошуковцями Новоград-Волинської гімназії ім. Лесі Українки під керівництвом вчителя Жури М.М. та почесного пошуковця України Василенко Ж.І.

   Книга про опалене війною дитинство – внесок пошуковців гімназії у патріотичний рух «Це не повинно повториться!» та на підтримку девізу «Війні – ні!»

 

 

   Пашкевич А.А. Корни остаются в земле : повесть - Новоград-Волынский: НОВОград, 2010. - 174 с. : фото.

    Повість автора, учасника Великої Вітчизняної війни, надрукована в третьому виданні у повному обсязі. «Корни остаються в земле» - філософськи осмислений твір про любов до свого народу, Батьківщини, до своєї землі, історії, - ґрунтується на власних спогадах людини, яка пережила жах війни і зробила власний внесок у велику Перемогу 1945 року.   Видання, присвячені історії міста

Краєзнавча література on-line

Історія та сьогодення Новоград-Волинського медичного коледжу. - НОВОград, 2011. - 142 с.


   

  До вашої уваги бібліотека пропонує краєзнавчі матеріали загального характеру.

 Винокур І.С., Костриця М.Ю., Тарабукін О.О. Житомирщина: від ранніх словян до Київської Русі: підручник для учнів, студентів, вчителів. – Житомир: Косенко, 2007. – 80 с.: іл.

Download
Житомирщина від ранніх слов'ян.docx
Microsoft Word Document 5.7 MB

 

 

Костриця М.Ю., Тарабукін О.О. Первіснообщинний лад на Житомирщині: Підручник для учнів, студентів, вчителів. – Житомир: Косенко, 2004. – 84 с.: іл.

Download
Первіснообщинний лад на Житомирщині - Ко
Microsoft Word Document 7.5 MB

 Літописний Возвягель: дослідження 1988 – 2008 рр. – К., 2008. – 112с.

Download
Літописний Возвягель.rar
compressed file archive 9.7 MB

 

 Тригуб І.Л., Поляков А.А. Там, де Звягель стоїть: Нариси з давньої історії краю: На допомогу вчителям і учням. – Новоград – Волинський: НОВОград, 2004. – 84с.:іл. 

Download
Там де Звягель стоїть.docx
Microsoft Word Document 6.8 MB

 

Звягельський календар. Звягель – Новоград – Волинський: віхи історії (1187 – 2008 роки) / Упорядник Наумець Л.Д. – Новоград – Волинський, 2009. – 120 с.

 

 

 Краєзнавчий альманах. Випуск І. – Новоград – Волинський, 2009. – 152 с.

Download
Краєзнавчий альманах Ч. І.docx
Microsoft Word Document 9.5 MB
Download
Краєзнавчий альманах Ч. ІІ.docx
Microsoft Word Document 9.4 MB

 

Звягель – Новоград-Волинський: від сивої давнини до сьогодення / Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х тт. – Т. І. – Житомир: М. Косенко, 2007. – 384 с.:іл. – (Науковий збірник «Велика Волинь». Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. – Вип. 36)

 

 

 

Звягель – Новоград-Волинський: від сивої давнини до сьогодення / Голов. ред. М.Ю. Костриця. – У 2-х тт. – Т. ІІ. – Житомир: М. Косенко, 2007. – 352 с.:іл. – (Науковий збірник «Велика Волинь». Праці Житомирського науково-краєзнавчого товариства дослідників Волині. – Вип. 36)

 

 

 

 

Історія міста Новограда-Волинського: навч.-метод. посібник. (проект міського методичного обєднання вчителів історії та інформаційно-методичного центру міста Новограда-Волинського. – Новоград – Волинський, 2009. – 96 с.

Download
Історія міста Новограда - Волинського.do
Microsoft Word Document 7.8 MB

 

 Костриця М.Ю. Новоград-Волинський: Історико-краєзнавчий нарис. – Житомир: Косенко, 2007. – 92 с.: іл. 

 


Новоград – Волинський. Історія міста: науково-популярне видання. – Новоград-Волинський:НОВОград, 2010. – 640 с.:іл.Виставка- рекомендація книги Володимира Шинкарука «Тренер».


 

   Роман Володимира Шинкарука «Тренер» – це перший великий прозовий твір відомого українського поета і виконавця, педагога, переможця Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова» в жанрі пісенної лірики про кохання. 

   Твір основується на особистих спогадах автора та на важливих подіях вітчизняної історії, в які майстерно вплетені долі головних героїв. У романі перегукуються сторінки сучасного життя невеликого українського селища з подіями Великої вітчизняної війни, які ми бачимо очима  колишнього футболіста.

   «Тренер» - твір, присвячений знаменитому "Матчу смерті" між київськими "динамівцями" та німецькою командою "Флакельф". Але він не тільки про футбол, а й про вічні пристрасті цього світу – добро і зло, кохання і вірність.

   В 2012 році - 70-ті роковини легендарного матчу. Дуже символічно, що  ця дата співпадає з черговим чемпіонатом Євро-2012, який проходить в Україні - країні, де народилась легендарна команда "Динамо", яка мужньо дала бій на футбольному полі фашистським загарбникам.

   Працівники бібліотеки  із задоволенням прочитали нову книжку нашого відомого земляка. Вона читається легко і цікаво.

   Тому радимо прочитати її всім іншим. 

   Більше інформації про роман «Тренер» та його автора можна дізнатися з власного сайту Володимира Шинкарука http://shynkaruk.com.ua/