"Лесині джерела"

  «Сторононька рідна ! Коханий мій краю!»

                                                Леся Українка

   Зустріч з Новоград – Волинським, рідним куточком Лесі Українки, що вшановує пам’ять своєї великої землячки, стає святом душі для всіх, кого зібрали ці Лесині дні.

    

 1987 рік. Древньому Новограду-Волинському 730 років. Тисячі людей прийшли 8 серпня на площу біля Палацу культури, щоб взяти участь у відкритті пам'ятника видатній землячцігеніальній Лесі Українці та відзначити ювілей міста святом «Росте і квітне Лесин край». Відбулися: урочистий мітинг, літературні читання за участю поетів і письменників, великий концерт аматорських колективів міста і району. Гостинно запросили до себе виставки народної творчості і ремесел, квітів, продукції, яку виго­товляють підприємства міста.

Відомий український поет І. Драч сказав про свято: «... Воно вийшло з глибини поваги і любові, якими оточене ім'я Лесі Українки у її рідному краї. Звідси черпала вона життєдайну силу і снагу для своєї творчості...».

   У 1988 році на літературно-мистецькому вечорі 5 серпня свято літератури і мистецтва, присвячене Лесі Українці, названо «Лесині джерела». Відзначено, що свято виростає до рівня всеукраїнського, багатонаціонального. 

   З кожним роком свято «Лесині джерела» стає ще більше масштабнішим. У 1994 році за наказом Міністерства культури України воно стає міжнародним. На загальному фоні самобутньої народної творчості вирізняється ціла плеяда відомих поетів, артистів, митців.