Інформаційна година "Татуювання. Що? Де? Коли? І варто чи ні."
Молодість. Найпрекрасніша пора нашого життя. В цей час юнаки та дівчата намагаються пізнати щось «новенького», здивувати друзів, однокласників та виділитися між ними. У наш час існує багато різновидів, і способів (як багатьом здається) покращити позицію своєї особистості. Одним із них є татуювання.
На жаль молоді люди не замислюються про негативні наслідки, до яких може привести недбале ставлення до власного здоров’я. Багато людей, які зробили татуювання, згодом починають жаліти про свій вчинок. Можливо людина просто «переросла» своє татуювання. Може бути, що власники деяких великих компаній не приймають на роботу людей, які мають татуювання, навіть якщо вони володіють гарними професійними якостями. І найголовніше – це захворювання, які передаються через кров, і які можна дістати під час нанесення татуювання. Людині, яка вирішить позбутися свого татуювання, доведеться шліфувати шкіру, різати її лазером. Такі маніпуляції безслідно не проходять. На шкірі після видалення малюнка залишаються рубці.
Для тих, хто все ж таки вирішив зробити собі татуювання, потрібно знати відповіді на три питання: Що? Де? Коли?
Що за татуювання? Де розташувати татуювання, в якому салоні можна робити татуювання? Коли можна робити татуювання?
На всі ці та інші запитання з підготовленою інформацією бібліотекар кафедри обслуговування юнацтва Молокус Л.В. провела інформаційні години в ЗОШ №3 та ЗОШ №7 для учнів 9-11 класів. Так варто чи ні робити татуювання? Таким запитанням – роздумом завершилися заходи в школах... І сподіваємося, що проінформована молодь зробить розумні висновки.
Плідна робота на користь громади.
Яке цікаве, багатогранне та динамічне життя сучасної бібліотеки: нові технології, нові ідеї, нові плани. І це все – заради читачів, тому що вони наші головні експерти. Саме тому центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського вирішила винести на загальний огляд свою діяльність, прозвітувавши перед громадою міста. На захід були запрошені читачі бібліотеки, заступник міського голови Валентин Андрійович Костюк, начальник відділу культури міської ради Лариса Вікторівна Заєць, директор ЦБС Людмила Вікторівна Онищук, соціальні партнери, працівники бібліотечної системи.
2013 рік для бібліотеки видався досить творчим і насиченим. Вся соціокультурна діяльність була висвітлена провідним бібліотекарем Кобриною О.А. під час презентації «Плідна робота на користь громади». Учасники заходу переглянули фото-слайди про життя та діяльність бібліотеки, акцентували увагу на роботі Інтернет-центру, де працює пункт доступу громадян до офіційної інформації.
Центральна міська бібліотека співпрацює з депутатським корпусом, громадськими організаціями, установами, навчальними закладами міста. У 2013 році послугами бібліотеки скористалося близько 3000 тис. користувачів. За рік бібліотечний фонд поповнився майже на 800 прим. бібліотечних документів, переважна більшість - це література, що надійшла благодійно від користувачів.
Заступник міського голови В.А. Костюк, начальник відділу культури міської ради Л.В. Заєць, соціальні партнери, найактивніші користувачі щиро подякували працівникам за сумлінну працю. Було відзначено, що всі значущі події, що відбуваються в бібліотеці, набувають широкого розголосу в соціокультурнім просторі міста, стають загальним надбанням нашого регіону.
"Музика душі". Зустріч з мистецтвом в бібліотеці.
1 грудня вся українська музична спільнота відзначала 100-річний ювілей Георгія Майбороди та 95 років від дня народження Платона Майбороди. Два видатних композитора, музикознавця, два брати, які пройшли фронт і пережили німецький полон років Великої Вітчизняної війни, і нарешті увійшли в «золотий» фонд українського музичного мистецтва.
Вони вийшли з простої селянської родини. Самотужки вивчали музичну грамоту, освоїли деякі народні музичні інструменти. Закінчили спочатку Київське музичне училище, а потім Київську консерваторію. Одними з перших стали лауреатами тоді тільки що заснованої Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.
Георгій Майборода став відомим представником української класичної музики в першу чергу завдяки своїм романсам, оркестровим творам, а також операм «Тарас Шевченко», «Арсенал», «Ярослав Мудрий». Платон Майборода хоча писав і романси, і хорову музику, і музику до вистав драматичних театрів, але в історію українського музичного мистецтва увійшов, насамперед, як видатний композитор-пісенник. «Київський вальс» (початкова фраза багато років була позивними радіостанції «Промінь»), «Білі каштани», «Пісня про вчительку», «Ми підем, де трави похилі», «Ти моя вірна любов», «Колискова», «Моя стежина» стали улюбленими піснями багатьох людей. А пісню «Рідна мати моя» («Пісня про рушник») було перекладено 18-ма мовами народів світу.
Про всі ці відомості з життя та творчості корифеїв українського мистецтва дізнались студенти І курсу економіко-гуманітарного коледжу, які завітали до центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського на інформаційно-музичну годину «Музика душі», присвячену Георгію Майбороді та Платону Майбороді. Студенти не тільки ознайомились з біографією видатних композиторів, а ще й мали змогу прослухати уривки з музичних творів Георгія Майбороди та переглянути відео з концертів, де виконувались пісні Платона Майбороди. І не випадково захід було названо «Музика душі». Бо як дізнались з відеоархіву зі слів самого Георгія Майбороди, тільки той твір буде жити, якщо його вистраждав сам автор. Пам’ятаєте, у Пушкіна: «Порой опять гармонией упьюсь, Над вымыслом слезами обольюсь». Як показав час, твори і Георгія Майбороди, і Платона Майбороди створювались із самої душі та серця.
«Спортивні перемоги – перемоги здоров’я»
Здоров’я – це безцінний дар, який дала людині природа. Що таке здоров’я? Відсутність хвороби? Здоров’я – це більше, ніж відсутність хвороби. Це стан духу і тіла. І це нормальний стан організму. Ми задумані бути здоровими. Але часто ми забуваємо, що втратити здоров’я легко, а от повернути його дуже і дуже важко.
Краще бути здоровим і щасливим, ніж пасивним і хворим. І підтримуючи це гасло, центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського провела для дітей школи - інтернату вечір цікавих зустрічей «Спортивні перемоги – перемоги здоров’я» з тренерами, наставниками, майстрами спорту. Про спортивні школи, клуби, секції, які є у нас в місті, розповів начальник відділу з розвитку фізичної культури і спорту міської ради Гамма В.М. Про свій улюблений вид спорту - карате, - про історію східних єдиноборств розповідав тренер дитячої юнацької спортивної школи Корнійчук П.П. Цікаву інформацію діти отримали від ветерану спорту Дробота Ю.П. На зустріч також приїхав тренер, чемпіон світу з армрестлінгу Данюк Г.Д. Всі присутні мали змогу побачити і потримати кожен особисто його нагороди. Спортсмени були одностайні в своїх виступах про необхідність здорового та рухливого способу життя, особливо в наш час, коли люди цілими днями сидять за комп’ютерами, планшетами та ноутбуками.
З великим задоволенням діти взяли участь у невеличких спортивних змаганнях: піднімання гантелей 6 кг, віджимання від підлоги та змаганні руко борців. Переможці були нагороджені спортивними призами.
Цікаво, змістовно та весело пройшов захід. Бібліотекарі та спортсмени хотіли, щоб учні дійшли до логічного висновку, що не можливо досягнути успіхів в житті, в тому числі і спортивних перемог, без серйозного ставлення до свого здоров’я.
Хто здоровий, той сміється
Все йому в житті вдається,
Він долає всі вершини,
Це ж чудово для людини!!!
Підсумки акції "Подаруй бібліотеці книгу".
Відома мудрість говорить: «Книга - найкращий подарунок». Це тому, що книга здавна цінувалася суспільством. Деякі книги є безцінними, так як зберігають унікальну інформацію. Пам’ятки людської думки накопичувалися упродовж багатьох століть саме в бібліотеці. Але, на превеликий жаль, у зв’язку з обмеженим бюджетним фінансуванням, бібліотеки не в змозі поповнювати бібліотечний фонд новими книжками та періодичними виданнями в достатній кількості.
Вже не перший рік центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського проводить акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ ». Здавалось би, важко в наш час достукатись до людських сердець, та дуже приємно, що у нашому місті так багато небайдужих людей, які знаходять можливість відгукнутись на заклик про допомогу. Всього у 2013 році бібліотека отримала 179 примірників книг на суму 640 гривень. Найактивнішими серед наших читачів є: Прищепа А.А., Круповець В.Н., Хмельовська Л.І., Чекаліна О.М., Осовська Н.В., Данильчук М.Д.
Шановні наші меценати! Колектив центральної міської бібліотеки щиро вдячний Вам за участь у акції та матеріальну підтримку наших книгозбірень. Будьте впевнені, ваші книги займуть почесне місце на полицях бібліотеки.
Центральна міська бібліотека продовжує проводити
екскурсії
В сонячний жовтневий день до центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського завітали майбутні юристи, студенти першого курсу економіко-гуманітарного коледжу зі своїм викладачем, заступником директора з виховної роботи Божком Я. М. За круглим столом відбулось знайомство з читальним залом і Інтернет-центром бібліотеки. Провідний бібліотекар читального залу провела огляд учбової та краєзнавчої літератури, яка може бути корисною для студентів, періодичних видань.
Присутні із захопленням взяли участь у вікторині правознавчої тематики. Потім студенти відвідали абонемент бібліотеки. Бажаючі передивились художню літературу, книги по психології, журнали і записались до бібліотеки.
«Згадаймо славу ту, що в пісню
перейшла»
Історія нашої держави надзвичайно багата на події і героїв. Все частіше ми звертаємося до наших витоків: історії країни, козацької вольниці, рідної мови. Звертаємося до минулого, щоб зрозуміти сучасне. Запорозька Січ! Козацтво… Найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Так 14 жовтня, щорічно, в день світлого та радісного свята – Покрови Пресвятої Богородиці - ми відзначаємо День українського козацтва. Це данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності. Саме виникнення козацтва допомогло консолідувати українців в боротьбі проти численних ворогів, які в 15-17 століттях неодноразово намагалися завоювати українські землі.
10 жовтня в центральну міську бібліотеку ім. Ю.Ковальського на розширене засідання клубу «Криниченька», присвячене цьому святу, були запрошені учні школи-інтернату. Ведучі заходу цікаво і змістовно розповіли присутнім про факти з історії козацтва, його становлення, життя та побут. Зворушливо читав вірші Євген Юр’єв, учень ЗОШ № 2. Гарною прикрасою заходу були виступи учнів школи мистецтв: Кулініч Анастасії, Гапончук Лідії, Новак Юлії, Юхимович Марини, Опанасюка Василя, Барицького Романа. У їх виконанні прозвучали інструментальні музичні твори та українські козацькі пісні. В ході заходу присутніх ознайомили з розгорнутою книжковою виставкою «Україна козацька: п’ять віків історії».
По закінченні школярі взяли участь у козацькій вікторині, за підсумками якої було обрано найкмітливіших козака і козачку.
Пам’ятаймо, що історія - це не далеке минуле, це біографія народу, а водночас його жива душа, а душі без пам’яті не буває.
Премудросте земна, бібліотеко, віват тобі, хранителька свята.
Бібліотеки – це наша історія, скарбниці мудрості і знань... А доносять людям цю вічну мудрість книг чарівні берегині – бібліотекарі. Хтось із мудрих сказав: «Бібліотекар не професія, а стан душі». І це насправді так. Бо саме в бібліотеці кожен завжди знайде гарну книгу для душі. Людина читає - значить живе, мислить, розвивається.
27 вересня в приміщенні центральної міської бібліотеки відбулись урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек.
Свято стало хвилюючим, яскравим і насиченим, завдяки зустрічі з народним депутатом Верховної Ради України Володимиром Михайловичем Литвином. Незважаючи на свою завантаженість, напружений графік роботи, він завжди знаходить час поспілкуватися з бібліотекарями.
Працівники бібліотек дуже вдячні Володимиру Михайловичу за підтримку, увагу, яку вони завжди відчувають. Саме завдяки фонду Литвина «Майбутнє Полісся» читачі бібліотек МЦБС, які перемагають у конкурсах, отримують призи та подарунки.
Вже неодноразово Володимир Михайлович дарував книги бібліотекам міста і району. І цього разу він подарував з своєї домашньої бібліотеки для центральної міської бібліотеки 260 книг. В читальній залі бібліотеки демонструються книжкові виставки: «Наукова діяльність Володимира Михайловича Литвина» та «Бібліотеці – з любов’ю» (книги подаровані В.М. Литвином).
За багаторічну сумлінну працю на бібліотечній ниві, високу професійність, відданість справі Володимир Михайлович вручив цінні подарунки:
- Сугак Оксані Трохимівні, ветерану праці, організатору та першому директору Новоград-Волинської міської централізованої бібліотечної системи;
- Поддячій Антоніні Зосимівні, ветерану праці, завідуючій відділом комплектування і обробки літератури ЦМБ 1980 – 1996рр.
- Тищик Антоніні Андріївні, ветерану праці, завідуючій відділом обслуговування
ЦМБ 1993- 2011рр.
- Онищук Людмилі Вікторівні, директору МЦБС;
- Соломончук Валентині Володимирівні, провідному методисту ЦМБ.
В свою чергу бібліотекарі висловили Володимиру Михайловичу подяку за підтримку та сприяння розвитку бібліотек міста, побажали міцного здоров’я, сили духу, подальших творчих успіхів й бажання творити в ім’я українського народу та на благо майбутнього нашого міста.
Щиро і сердечно привітали працівників бібліотек, всіх шанувальників книги, заступник міського голови В.А.Костюк, начальник відділу культури міської ради Л.П. Гамма, вручили грамоти та подяки. Слова подяки звучали ветеранам, для кого бібліотечна справа стала покликанням на все життя.
Цього року серед багатьох знаменних і пам’ятних дат в історії міста новоград - волинці відзначили ще одну славну подію. 15 липня одній з найстаріших бібліотек міста - центральній дитячій виповнилось 60 років. Дружніми оплесками привітали присутні читачів-дітей центральної дитячої бібліотеки, які завітали на свято з привітаннями.
Талановиті діти – окраса рідного краю. Тому одне з основних завдань бібліотек – знайти їх, допомогти розкритися їхньому таланту та дати відчути кожній дитині, що її творчість заслуговує на увагу та хвилює інших.
Талановитим зірочкам, неповторним читачам бібліотек, які беруть активну участь в масових заходах подяки вручила директор МЦБС - Людмила Вікторівна Онищук.
Вже третій рік бібліотеки МЦБС під час літніх канікул працюють в рамках проекту «Літо з книгою» під девізом «Здивувати інформацією. Зачарувати книгою. Розбудити фантазію і творчість.». В цьому році було оголошено конкурс «Найкращий читач літа – 2013». З червня місяця майже 2000 дітей взяли участь у різних заходах, що проходили в бібліотеках і на дитячих майданчиках.
Підсумки літніх читань підведено. Тож під час свята дипломи і подарунки від фонду Литвина вручили переможцям конкурсу:
- Приймак Людмилі – учениці 7 класу ЗОШ№2, читачці ЦДБ;
- Юр’єву Євгену – учню 7 класу ЗОШ №2, читачу ЦМБ;
- Бакало Владиславу – учню 4 кл. ЗОШ №8, читачу БФ1;
- Бриковець Дмитру – учню 6 кл. ЗОШ№8, читачу БФ1;
- Валінкевич Анастасії – учениці 6 кл. ЗОШ№6, читачці БФ№2 для дітей;
- Шуляківській Вероніці - учениці 9 класу ЗОШ №2, читачу БФ№3;
- Шуляківському Євгенію – учню 4 класу ЗОШ№10, читачу БФ№3;
- Поляковій Олені – учениці 10 класу ЗОШ№2, читачці БФ№5 для юнацтва.
Вересневі зустрічі в бібліотеці.
Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського завжди з радістю зустрічає своїх відвідувачів. Але кожного року саме вересень стає більш насиченим місяцем за кількістю гостей, проведених екскурсій, різноманітних заходів в бібліотеці.
Ось і в цьому році тільки нещодавно відлунав перший дзвоник в учбових закладах, як працівники центральної бібліотеки вже почали свою роботу з надання інформації на допомогу навчально-виховному процесу. Були проведені огляди нової літератури, яка представлена на розгорнутих виставках: традиційних і віртуальних на сайті бібліотеки.
19 вересня до нас завітали колеги – бібліотекарі професійно-технічних закладів Житомирської області. Учасники обласного семінару відвідали центральну міську бібліотеку з метою обміну досвідом роботи. Вони ознайомились з історією бібліотеки, інформаційними ресурсами та послугами, переглянули тематичні книжкові виставки, виставку періодики.
В ході екскурсії була представлена електронна презентація «Робота Новоград-Волинської центральної міської бібліотеки крізь призму сайту «Бібліотечна Звягельщина».
Учасники семінару відмітили, що бібліотека відповідає вимогам сучасного користувача, адже поряд із традиційними формами обслуговування тут надаються
можливості безкоштовного доступу до Інтернету та різноманітні комп’ютерні послуги: сканування текстів та малюнків, чорно-білий та кольоровий друк на
принтері, електронна доставка документів.
Чергове засідання клубу "Світлиця"
Уже традиційними стали зустрічі в сімейному клубі «Світлиця», який працює при центральній міській бібліотеці ім. Юрія Ковальського. Кожне нове засідання знайомить членів клубу та всіх зацікавлених з різноманітними сторонами родинного життя, порадами щодо здоров’я, дозвілля та ін. Все більше розширюється коло бажаючих відпочити душею, отримати насолоду від побаченого та почутого.
22 серпня активні і завжди позитивні учасниці клубу спілкувалися на тему «Власноруч створена краса».
Завідуюча відділом обслуговування Тетяна Мельник провела майстер–клас по оформленню серветок для святкового столу.
Друга частина засідання була присвячена ще одній актуальній темі у сучасному домашньому господарюванні – фурошики – японській техніці складання тканини для різних цілій. Бібліограф Людмила Скопець вразила всіх присутніх тим, як за допомогою японських вузликів можна зробити багато корисних речей. Це і можливість пакування подарунків, і виготовлення із тканини сумок, верхнього одягу…
Майже всі присутні учасниці клубу представляли свої уміння: будь то кулінарні здібності, ручне рукоділля, або презентація досягнень з дачної ділянки.
Народна майстриня Ірина Олександрівна Пінкусевич заворожила всіх своїм талантом вишивати, в'язати, плести бісером. А також зацікавила своєю розповіддю про те, як вона брала участь від Новоград-Волинського у створенні «Всеукраїнського рушника», який подорожував містами та селами нашої країни, поєднуючи у собі колорит і традиції різних регіонів та був презентований на святкуванні двадцятої річниці Незалежності України 24 серпня 2011 року на Майдані Незалежності у Києві.
Члени клубу "Світлиця" завжди шукають нові теми та форми роботи, щоб інтерес до нього не згасав і щоб кожне засідання було цікаве і корисне.
Центральна бібліотека на міжрегіональному ярмарку інновацій у м. Вінниця.
31 липня - 1 серпня директор міської централізованої бібліотечної системи Людмила Онищук та провідний бібліотекар центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського Олена Кобрина за запрошенням громадської організації «Асоціація бібліотек Вінниччини» взяли участь у міжрегіональному бібліотечному ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє», який проводився за сприянням Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках програми «Бібліоміст» в м. Вінниця. На ярмарок, який відбувався у приміщенні Експоцентру Вінницької торгово-промислової палати, з’їхались бібліотеки різних рівнів Вінницької, Житомирської, Кіровоградської, Київської, Черкаської областей. Метою Ярмарку була демонстрація широкій громадськості, як сучасні бібліотеки, надаючи нові послуги з використанням Інтернету та інформаційних технологій у співпраці з партнерами (неурядовими організаціями, ініціативними громадськими групами, місцевою владою, соціальними службами, закладами освіти, охорони здоров’я тощо), розвивають свої громади. Після урочистого відкриття учасники ярмарку мали змогу ознайомитися із цікавими експозиціями, у яких бібліотеки та громадські організації з різних областей демонстрували свої проекти, ідеї, а також побачити презентації бібліотечних послуг.
Експозицію представила й Центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського, що включала різноманітну друковану продукцію, фотографії з масових заходів та багато іншого матеріалу, який висвітлює діяльність бібліотеки. Електронна презентація «Робота Новоград-Волинської центральної міської бібліотеки крізь призму сайту «Бібліотечна Звягельщина» отримала схвальні відгуки директора програми «Бібліоміст» Матея Новака.
Ярмарок безперечно став важливою подією в житті Новоград-Волинської централізованої бібліотечної системи, дав можливість поділитися особистим досвідом впровадження бібліотечних інновацій, поспілкуватися з колегами, однодумцями та залишив по собі масу позитивних вражень, нових знайомств та ідей.
Підводимо підсумки Всеукраїнського конкурсу художнього слова ім. Лесі Українки.
Відлунало літературно-мистецьке свято «Лесині джерела». І знову древній Звягель порадував гостей та жителів міста співами, конкурсами, витворами декоративно-ужиткового мистецтва, літературними дійствами.
У восьмий раз збирались прихильники творчості Лесі Українки для участі у Всеукраїнському конкурсі виконавців художнього слова ім. Лесі Українки.
Два дні змагались виконавці у своїй майстерності. 26 липня у музеї родини Косачів - учні загальноосвітніх шкіл, а 27 липня шанувальники творчості геніальної поетеси могли насолодитися виконавчою майстерністю професіоналів у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки.
Географія конкурсу була досить велика: Ужгород, Луцьк, Запоріжжя, Луганськ, Київ, Рівне, Житомир, Краматорськ Донецької обл., Кузнецовськ Рівненської обл., Олександрія Кіровоградської обл., Сімферополь.
Цього року конкурс оцінювали два склади журі. 26 липня журі очолила Латун Наталія Іванівна – актриса, співачка, лауреат Всеукраїнських конкурсів «Червона рута » та «На хвилях Світязю», а 27 липня - Колосович Людмила Леонідівна – заслужена артистка України, художній керівник Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки.
Після жеребкування поважне журі уважно слідкувало за виконавцями з різних регіонів України, які з хвилюванням і великою шаною до Лесі впроваджують її твори у Всесвіт.
Журі було важко оцінювати конкурсантів, адже всі вони були достойні нагород. Після тривалих обговорень були визначені переможці:
Категорія «Учні загальноосвітніх шкіл»
1 місце – Бондаренко Олеся (м.Новоград-Волинський ЗОШ №10)
2 місце – Ревко Анна (м.Луцьк)
3 місце – Медведєва Ірина (м.Краматорськ Донецької обл.)
Категорія «Професійні виконавці»
Гран-прі – Липко Наталія (м.Львів, актриса драматичного театру ім.Лесі Українки).
1 місце – Логвін Анастасія (м. Київ, студентка КНУТКіТ ім. Карпенко-Карого)
2 місце – Лиховид Інна (м. Львів, актриса драматичного театру ім. Лесі Українки).
3 місце – Мерзлякова Тетяна (м. Луганськ, актриса академічного обласного театру ляльок).
Конкурс вже котре довів, що творчість Лесі Українки - дійсно нетлінне джерело, з якого можна постійно черпати мудрість і натхнення.
Урочисте відкриття вивіски з нагоди присвоєння імені Юрія Ковальського центральній міській бібліотеці.
В рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» 26 липня на площі біля Палацу культури ім. Лесі Українки відбулися урочистості з нагоди присвоєння центральній міській бібліотеці імені Юрія Ковальського. Цей захід було проведено в день відкриття «Лесиних джерел» саме тому, що Юрій Іванович був організатором та постійним ведучим літературних читань, присвячених Лесі Українці.
На урочистому зібранні були присутні друзі та близькі родини Ковальських, вихованці гімназії Лесі Українки, працівники бібліотек міста та району, учасники Всеукраїнського конкурсу виконавців художнього слова ім. Лесі Українки.
Почесне право відкрити вивіску було надано заступнику міського голови Усенку Миколі Григоровичу, директору міської централізованої бібліотечної системи Онищук Людмилі Вікторівні, дочці Юрія Ковальського Лесі Юріївні.
Під час заходу до присутніх звернувся заслужений працівник культури, друг сім'ї Сурай Петро Іванович та зазначив, що «…дорога до поетового слова ніколи не заросте травою, тому що бібліотека буде гордо носити ім'я Юрія Ковальського і доносити його чудові твори до читачів».
По закінченні свята всіх бажаючих запросили на екскурсію до центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського.
Канікули з книгою – 2013.
Розпочались шкільні канікули. Що робити під час шкільних канікул? Звісно відпочивати: можна піти в ліс, в парк, на річку, можна поїхати до бабусі в село чи інше місто, можна подивитись телевізор. А ще можна завітати на гостини в бібліотеку.
29 травня на екскурсію-знайомство з бібліотекою разом з вчителями Карасюк В.М. та Пастуховою Н.С. прийшли учні ЗОШ № 4, які зараз знаходяться в оздоровчому літньому таборі. Бібліотекар кафедри обслуговування юнацтва Петровська М.А. розповіла дітям про правила користування бібліотекою, кількісний і якісний склад фонду бібліотеки. Більш детально ознайомила з літературою, представленою в краєзнавчому куточку, продемонструвала папки краєзнавчої тематики, яких в бібліотеці більше тридцяти.
Під час екскурсії провідний бібліотекар Кобрина О.А. надала інформацію про роботу Інтернет центру, та послуги читального залу.
І на заключення присутні із задоволенням взяли участь у вікторині «Про все на світі», переможницею якої стала Гусєва Анна.
1 червня центральна міська бібліотека долучилася до загальносистемної акції «Книга збирає друзів у літньому парку". Разом з працівниками та користувачами бібліотек-філіалів пройшлися святковою ходою від центральної дитячої бібліотеки до міського парку культури та відпочинку. Там діти мали змогу перевірити отримані за навчальний рік знання у різноманітних конкурсах і вікторинах. До участі у книжковому лото запросили дітей ЗОШ №2 (класний керівник Колосович Л.І.) Діти розділилися на дві команди, кожний учасник якої повинен був скласти правильну відповідь (зелена картка прізвище автора, синя – назва твору). Змагання проходило в напруженій боротьбі, і команди майже одночасно впоралися з завданням. Всі учасники отримали заохочувальні призи від благодійного фонду Володимира Литвина «Майбутнє Полісся».
11 червня свій клас на екскурсію привела вчитель ЗОШ № 6 Марценюк Валентина Артурівна. Дітей ознайомили з бібліотекою, розповіли яку користь вони можуть мати, якщо будуть відвідувати бібліотеки міста. А потім діти подивились пізнавальний відеофільм «Як твориться книга», з якого могли узнати, який шлях проходить книга з моменту написання до моменту появи на полках магазинів чи бібліотек. Побачивши, скільки труда, ресурсів і часу при цьому витрачається, всі зробили висновок, що книга потребує дбайливого відношення до себе.
з 1 червня по 29 серпня 2013 року в бібліотеці буде проходити акція «ЛІТО І КНИГА», під час якої буде визначено «Кращого читача літа – 2013». Найактивніші школярі будуть відзначені призами.
Чекаємо на Вас у бібліотеці!
Ми даруємо людям свято.
19 травняв Україні відзначається Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Ця дата встановлена в березні 2000 року Указом Президента України, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність. В цей день ми дякуємо всім тим, хто береже, розвиває і відтворює духовні скарби нашого народу.
У Новограді-Волинському урочистості з нагоди свята відбулися 16 травня 2013 року в малому залі міського Палацу культури ім. Лесі Українки.
Найбільша кількість свят випадає саме на долю працівників культури. Без їхньої участі важко уявити майже всі загальноміські та професійні свята. У ті дні, коли інші люди активно відпочивають, працівники сфери культури повинні трудитися, щоб порадувати відпочиваючих, забезпечуючи їм святковий настрій.
Працівники культури - люди талановиті, своєрідні і неповторні, вони вчать і виховують, зберігають і оберігають, малюють, танцюють, грають, складають, співають і вміють робити багато - багато іншого. Вони справжні чарівники! Тож не дивно, що на їх професійне свято завітало багато гостей.
Міський голова Володимир Іванович Загривий висловив кульпрацівникам щиру вдячність і повагу за високе служіння мистецтву, невтомний творчий пошук, самовідданість і подвижництво. Архієрейський намісник Свято-Троїцького собору Валентин Мороз благословив на подальшу творчу працю на благо громади нашого міста.
Вшанували ветеранів, яких по праву називають титанами за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм на благо розвитку, збереження і популяризації української національної культури.
Всі дружно привітали з ювілеєм заслуженого працівника культури, почесного громадянина нашого міста Мартинюка Миколу Івановича.
Ми дуже пишаємося, що такий чудовий, масштабний захід в цьому році підготували та провели працівники центральної міської бібліотеки. Начальник відділу культури відмітила гарну організацію та майстерність ведучих – директора МЦБС Людмили Онищук та редактора відділу комплектування і обробки літератури Тетяни Мельник.
Свято робітників культури та майстрів народного мистецтва – це свято всіх небайдужих і творчих людей. Тож вітаємо всіх щиро і бажаємо подальших успіхів у професії, на сцені і в повсякденному житті, а від рідних і близьких - поваги, розуміння, підтримки на творчих шляхах. Хай прибуде у вас здоров‘я, не покидає натхнення, а держава належно оцінює ваш труд.
Зі святом! Святкові люди !
Золоті кадри ХХІ століття.
Один мудрець сказав: «Щастя – це коли вранці хочеться йти на роботу, а ввечері йти додому». Просто. Але це лише на перший погляд. Адже далеко не завжди так виходить у житті. Коли людина обирає професію, з нею вона обирає долю. І прийняти правильне рішення дуже важко.
Нашим давнім предкам не доводилося сушити голову «Ким бути?»: у первісному суспільстві професій не було. У боротьбі за існування, людина могла сама робити все: здобувати їжу, будувати житло, виготовляти одяг, захищатися від ворогів. В рабовласницькому суспільстві людина була позбавлена самостійного вибору. При феодалізмі вибір занять визначався тим, до якого суспільного стану людина відносилася - професії не стільки вибирались, скільки передавалися, як цінний сімейний спадок.
Вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно вона оберете свій професійний шлях, залежить, яке місце в суспільстві буде займати. У кожної людини є свої особисті вимоги до майбутнього місця роботи. Але разом зі своїми інтересами та бажаннями, необхідно враховувати ще й власні можливості та потреби ринку праці.
Плануючи кар'єру, обираючи професію, старшокласнику необхідно збирати інформацію з різноманітних джерел: засобів масової інформації, довідкової літератури, Інтернету, під час спілкування з людьми різних професій. І, звичайно ж, центральна міська бібліотека і у цьому процесі - одна з перших помічників і порадників.
«Я хочу пісню з вогненних зерен Посіять щедро в моїм народі…»
Під такою назвою 25 квітня в малому залі Палацу культури ім. Лесі Українки відбулась година вшанування, присвячена 75-річчю від дня народження поета-земляка Юрія Івановича Ковальського.
На свято зібралась творча інтелігенція міста, рідні і близькі поета, студенти, учні, бібліотекарі міської та районної ЦБС, члени клубу «Світлиця» та «Криниченька», які діють при міській центральній бібліотеці. Своїми зворушливими спогадами з присутніми поділилися Ковальська Л.Ю., Сурай П.І., Наумець Л.Д., Остапчук Л.П., Гембарський О.П., Ксендзук В.А., Челядіна С.О.
Костюк В. А., заступник міського голови з гуманітарних питань, в своєму виступі зазначив, що пам’ять про відомого земляка живе і буде жити в серцях новоград-волинців. Адже він вписав себе в історію міста не тільки творчим доробком, а й тим що разом з Іваном Мамайчуком створив гімн Новоград-Волинського.
В ході свята представник благодійного фонду Володимира Литвина «Майбутнє Полісся» В.І. Наконечний нагородив переможців конкурсу «Найкраща від усіх земель..», який проводився 19 квітня в центральній міській бібліотеці, цінними подарунками.
Присутніх зачарували своїм співом тріо «Чарівниця», гурт «Хміль», Ігор Завгородній.
Натхненно читали вірші учні 7 класів Новоград-Волинської НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня» під керівництвом вчителя української мови і літератури Пилипенко К.І., адже всю біографію поета можна прослідкувати в його чудових творах, які несуть людям добро, радість, ніжність і світлу любов. Любов до поліської природи, материнської хати, до стародавнього Звягеля, до геніальної землячки – Лесі Українки, до щирого українського слова.
Аудиторія мала можливість переглянути презентацію про життя Юрія Ковальського, фотодокументи для якої надала вдова поета Галина Василівна Ковальська. На книжковій виставці «Пам'ять цвіте в серцях» були виставлені збірки віршів поета, книги про його творчість, спогади близьких і рідних, які допоможуть кожному більш глибоко пізнати його творчість та сповнити себе оптимізмом у нашому сьогоденні, вірою у світлий день нашої незалежної України.
Міський конкурс поетичного слова "Найкраща від усіх земель".
19 квітня у читальному залі центральної міської бібліотеки відбувся конкурс на кращий вірш серед дітей та юнацтва «Найкраща від усіх земель..», присвячений 75-річчю від дня народження Юрія Ковальського, поета, журналіста. Заявку на участь у конкурсі подало 32 претендента. Це молоді поети-початківці, які у своїх поезіях відобразили любов до рідного краю та дотримались умов конкурсу згідно Положення. Кожний учасник коротко розповідав про себе і зачитував власний вірш. Послухати талановиту молодь Новоград-Волинщини прийшла і вдова поета Ковальська Галина Василівна.
Поважне журі у складі п’яти чоловік визначило переможців у двох вікових категоріях. У віковій категорії 12-14 років перше місце присуджено Нагорній Олені, учениці Яворівської ЗОШ І-ІІ ступенів (вірші «Моя маленька Батьківщина», «Дощик»); на другому місці - Роман Юлія, учениця Новороманівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (вірші «Моє рідне Полісся», «Соняшник»); трете місце – Кулібаба Валерія, учениця НВК «Гімназія ім. Лесі Українки – школа І ступеня» (вірш «Новоград-Волинському присвячується»).
У віковій категорії 15-21 рік перемогу здобула Січкарук Катерина, учениця Новоград-Волинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів «Школи сприяння здоров’ю» (вірш «Блакитно-жовта тиша»); друге місце посіла Поліщук Тетяна, студентка 2 курсу Житомирського інституту медсестринства (вірші «Дочці народу», «Думки мої», «В осінь», «Допоможи мені»); на третьому місці - Бойко Олена, учениця Новоград-Волинської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів (вірш «Самотності не має той, хто бачить…»).
Всі конкурсанти були відзначені дипломами та отримали книгу вибраних творів Юрія Ковальського. Призери будуть нагороджені подарунками від фонду Володимира Литвина «Майбутнє Полісся» на годині вшанування на честь поета. Захід відбудеться 25 травня о 12 годині в малому залі Палацу культури ім. Лесі Українки.
Сподіваємось, що поетове слово, яке надихнуло талановитих дітей та молодь до творчості, і надалі буде служити їм прикладом любові до рідного краю, дасть потужний заряд позитивної енергетики на все життя. І хтозна, можливо ці перші проби пера стануть для них великим шляхом творчих досягнень.
Тиждень дитячого та юнацького читання.
Всеукраїнський тиждень дитячого читання проводиться щорічно під час весняних канікул.
Цього року відкриття Тижня розпочалося 22 березня з виставки-огляду літератури «Поезія – музика душі» до Всесвітнього дня поезії.
28 березня біля книжкової виставки «Сторінками улюблених книжок» зібрались користувачі бібліотек - школярі загальноосвітніх шкіл, юнацтво міста, щоб поринути у літературний світ Ж. Верна, В. Скотта, Т.Шевченка, Д. Лондона, Ч. Діккенса, А. Конан-Дойля, М. Гоголя, Д. Дефо, І. Котляревського, Лесі Українки та інших представників світової літератури. Перед тим як брати участь у вікторині, діти ознайомились з творами виставки, згадували прочитане, відкривали для себе нові твори. Найактивнішими і найкмітливішими виявились Гойко Дар’я, Бондарчук Катя і Кубашевич Єдуард.
На протязі тижня користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитись з кращими роботами з ручної вишивки учнів ЗОШ № 2 на виставці "Чарівний світ вишивки" (вчитель трудового навчання Колосович Любов Іванівна) та проголосувати за одну з них.
3 квітня в бібліотеці були підведені підсумки голосування. Найбільше голосів отримала Малиновська Ліана.
"Софія Київська - перлина українського мистецтва".
І знову в центральній міській бібліотеці – Інтернет - урок з історії образотворчого мистецтва. 26 лютого увага учнів школи мистецтв була зосереджена на цікавій темі: «Софія Київська – перлина українського мистецтва». По однієї з версій, назва собору походить від грецького слова «софія» - мудрість. На місці теперішньої Софії було поле під укріпленням Києва, на якому відбувалися битви захисників міста з кочовиками. Саме на честь однієї з таких битв, що закінчилась перемогою для русичів, князь Ярослав заклав теперішній Софійський собор.
Собор вражав своєю величчю. Перед тим, хто входив до храму, відкривалася величезна мозаїчна композиція головного вівтаря з шестиметровою Орантою у центрі. Для тогочасного киянина вона була захисницею міста від половців, їй поклонялись як заступниці в усіх незгодах життя.
Мозаїчні і фрескові розписи, інкрустована різнокольоровою смальтою підлога, багатий церковний золотий й срібний посуд, а також саркофаг Ярослава Мудрого – усе це привертає багатьох відвідувачів музею.
Учні школи мистецтв мали змогу, не виходячи зі стін бібліотеки, подорожувати до Софії Київської, яка зараз діє як Державний архітектурно-історичний заповідник. Це все вдалося завдяки перегляду відеофільму «Софія Київська», розповіді вчителя, а також знайомству з літературою по темі уроку.
«Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами…».
В історії кожної нації є особистості, унікальні своєю багатогранністю, призначення яких – осмислювати історичне минуле й прокладати шлях у майбутнє. До таких видатних постатей українства належить наша легендарна землячка, велика жінка України – Лариса Петрівна Косач.
Талант Лесі Українки проявився в найрізноманітніших сферах літературної праці – вона була поетом, драматургом, прозаїком, літературним критиком, публіцистом, перекладачем і фольклористом. З
дитинства винесла вона палку любов до чарівної природи, до людей, закоханість у народну пісню, народні звичаї, обряди, дивовижні повір’я і легенди. Вона створила образи окрилених героїв, в яких
пломенів вогонь, дарований людині Прометеєм. Спадщина Лесі Українки – це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням, брати наснагу для
життя і праці.
Бібліотеки МЦБС до 142-ї річниці від дня народження славетної землячки провели ряд цікавих і змістовних масових заходів. У фойє Палацу культури ім. Лесі Українки 22 та 25
лютого 2013 року презентували книжково-ілюстративну виставку «Твоя зоря цвіте над рідним краєм».
Центральна міська бібліотека 22 лютого запросила підопічних територіального центру та членів клубу «Світлиця» на вечір-елегію «Твої листи завжди
пахнуть зів’ялими трояндами…». Ще раз перегорнули сторінки з книги життя Лесі Українки, розкрили неповторний творчий світ поетеси, більше дізнались про її хоч і коротке, проте
надзвичайно цікаве життя – сповнене любові, добра, мужності і краси. І перш за все спробували показати іншу Лесю Українку, заглянути в "сокровенні складки душі". Зробити це не так легко: багато
що у біографії поетеси - таємниця за сімома печатками. Вона ретельно приховувала свої душевні переживання, методично знищуючи листування з близькими.
Працівники бібліотеки розповіли про першу любов Лесі Українки до палкого грузинського революціонеру Нестора Гамбарашвілі, про хронічне нерозділене кохання до Сергія Менжинського, і
нарешті заміжжя з Климентієм Квіткою. Цикл віршів, присвячений своїй нерозділеній любові, довгий час зберігався в рукописному архіві поетеси — вона не уявляла, що хтось чужий буде читати рядки,
зіткані з надій і сліз, народжені палким серцем лише для одного-єдиного. Ці поезії побачили світ лише у другій половині ХХ століття — і досі вони вражають глибиною і витонченістю почуттів
поетеси.
Учні школи мистецтв своїм талантом прикрасили літературну композицію, яка складалась з уривків інтимної лірики та листів поетеси.
"Авангард українського письменства".
Письменник Анатолій Дімаров сказав: "Щоб знати, розуміти, любити літературу, потрібно її читати... Треба захотіти взяти до рук книжку... Але, щоб людина захотіла прочитати якусь книжку, вона має знати, що така книжка є..."
З метою популяризації художньої літератури, розширення кругозору молоді 21 лютого в читальному залі відділу обслуговування центральної міської бібліотеки з ініціативи викладача української мови і літератури економіко-гуманітарного коледжу Негодюк Т.М. було проведено урок-презентацію «Авангард українського письменства». В ході презентації бібліотекар кафедри обслуговування юнацтва Петровська М.А. зупинилася на таких питаннях, як сучасні літературні об’єднання та стилістичні особливості сучасних українських письменників. Ознайомила з творами популярних авторів Марії Матіос, Марини та Сергія Дяченків, Андрія Куркова, Василя Шкляра, Оксани Забужко та інших. Більш детально зупинилася на творчості Юрія Андруховича – найяскравішому прояві постмодернізму. Провела огляд видань, представлених на книжковій виставці. Цікаву і змістовну розповідь про життя і творчість волинського поета Ігоря Павлюка, якій наразі проживає у м. Львові, підготувала студентка коледжу Ковальчук А.
В бібліотеці проводяться тренінги.
При центральній міській бібліотеці організовано тренінги з основ комп'ютерної грамотності та пошуку інформації в мережі Інтернет для викладачів школи мистецтв.
На протязі 2012 року при Інтернет-центрі бібліотеки проводились різноманітні тренінги на допомогу оволодіння навичками роботи на ПК. Навчання проводились для членів громадської організації «Новоград-Волинське земляцтво етнічних німців», для студентів медичного коледжу, а також окремих користувачів.
На 2013 рік на прохання викладачів школи мистецтв заплановано ряд тренінгів для вчителів музики та образотворчого мистецтва, які під час навчання познайомляться з інформаційним сервісом Інтернет, оволодіють основами навігації засобами браузерів, опанують знання та професійні навички роботи з Інтернет-ресурсами та послугами.
Центральна міська бібліотека запрошує усіх бажаючих відвідати Інтернет-центр. Ми з великим задоволенням безкоштовно навчимо вас комп’ютерній грамотності. Крім того працівники бібліотеки запропонують широкий вибір літератури з основ інформатики та комп’ютерної техніки.
В солдатськім серці живе Афганістан.
« I пам‘ять ожива вогнем пекучих ран
Нiколи не забути нам тебе, Афганістан.
Вiд iменi мами, що не дiждалась сина
Вiд iменi до часу посивілої дружини,
Вiд імені батька, що мовчки сумує,
Від iменi сина твого вже, солдате,
Благаю, кричу я - вiйнi вже повiк не бувати»
15 лютого в нашій країні відзначають скорботний День пам’яті воїнів-афганців. Всі ті, хто воювали на афганській землі і повернулися з Афганістану і ті, хто назавжди залишилися там, і ті, хто вірили в перемогу – довго чекали цього дня – 15 лютого 1989 року. Десять років йшла неоголошена війна. У тому поході обірвалися тисячі життів молодих радянських воїнів...
Вивчаємо образотворче мистецтво в бібліотеці.
Бібліотека – це не тільки книгозбірня, сучасний інформаційний центр, а й осередок культури, духовності, збереження історії і народних традицій. До бібліотеки сьогодні приходить читач з новим світоглядом, освічений, ерудований, вимогливий. І це змушує нас шукати нові підходи в обслуговуванні, зміцнювати творчі зв’язки з зацікавленими установами і організаціями, адже основне завдання бібліотеки – активно співпрацювати з громадою міста.
Центральна міська бібліотека безперервно працює у напрямку естетичного виховання, вже накопичено цікавий досвід. При цьому використовуються як традиційні форми роботи, так і нові, які стали можливі завдяки комп’ютерному обладнанню та Інтернет-ресурсам.
Перші гості в новому році.
Не завадили мороз і ожеледь зібратись в бібліотеці першім гостям в новому році. В затишному приміщенні провели засідання члени міської громадської організації „Новоград-Волинське земляцтво етнічних німців” (Бегегнунсцентр). Вирішували нагальні проблеми, спілкувались, а також познайомились з новинками літератури і книжковими виставками. В подарунок працівники бібліотеки отримали нові журнали і газети на німецькій мові.
You can do it, too! Sign up for free now at https://www.jimdo.com